середа, 30 грудня 2020 р.

вівторок, 29 грудня 2020 р.

середа, 23 грудня 2020 р.

23.12, 10 клас, історія України

 Тема : Література. Мистецтво. Георгій Нарбут

Опрацювати ст. 106 - 108.


 




23.12, 7 клас, історія України

 Тема : Київська держава (Русь-Україна) за Ярослава Мудрого

Практична робота : позначити на контурній карті територію Київської держави (Русі-України) за правління Володимира Святославовича та Ярослава Мудрого

Опрацювати ст. 48 - 54.





23.12, 8 клас, історія України

 Розділ 3. Національно - визвольна війна українського народу середини XVII ст.

Тема : Передумови Національно-визвольної війни. Богдан Хмельницький

 

Завдання : Обчисліть, скільки минуло років від початку польської доби на українських землях до Національно-визвольної війни.
Опрацювати ст. 114 - 117.
Скласти історичний портрет  "Богдан Хмельницький"



понеділок, 14 грудня 2020 р.

14.12, 6 клас Мистецтво

 Тема 2. Портретний жанр


Портрет - це зображення людини або кількох людей. Того, кого зображують на портреті, називають моделлю.
Існують різні типи портрету. Автопортрет - це власне зображення, створене художником. Залежно від кількості моделей портрет може бути парним (дві моделі) або груповим (якщо моделей більше).

У своїй творчості значне місце портрету віддали видатні майстри - Леонардо да Вінчі, Рафаель, Дієго Веласкес. Серію портретів і автопортретів створив Тарас Шевченко. І в наші часи продовжується розвиток цього жанру. До портрету часто звертаються сучасні українські майстри.

Завдання :

Намалюйте портрет друга чи подружки, користуючись порадами.    


                                                         

 


четвер, 3 грудня 2020 р.

04.12, 8 клас Мистецтво

 Тема : Готика

Розвиток мистецтва готики пов’язаний із життям міста — нового центру середньовічної культури (ХІІ-ХVІ ст.). Готичний стиль зародився у Франції. Саме тут був зведений перший готичний собор Нотр-Дам де Парі (собор Паризької Богоматері). Поступово новий стиль витіснив свого попередника — романський стиль, і поширився Західною, Центральною і частково Східною Європою, відображаючи панівний християнський світогляд. Готичні ознаки найяскравіше виявилися в сакральній архітектурі. Набуло поширення і світське будівництво (ратуші, університети, палаци).

 

 Творча робота.

 Створи ескіз вітража за геометричними або рослинними мотивами для вікна певної форми — круглого, прямокутного або стрілчастого (на вибір) (графітні і кольорові олівці, фломастери).





03.12, 10 клас Мистецтво

 Тема : Живопис Північної Америки

Образотворче мистецтво Північної Америки колоніального періоду, як і всі види мистецтва того часу, орієнтувалося на творчість європейських митців. Живопис США — мистецтво порівняно молоде, воно розвивалося разом з молодою державою і пройшло шлях засвоєння різних стилів.

Одним із засновників реалістичного напряму вважають Вінслова Гомера (1836—1910) — автора жанрових картин на суто американські сюжети та марин із проникливим зображенням людей серед природи.

Вінслов Гомер. Пориви вітру

Материнство і щасливе дитинство — провідна тема живопису Мері Кассат (1844—1926), яка розкрила її у багатоманітті портретних композицій і витонченій колористиці імпресіонізму.

Мері Кассат. Молода мати за шиттям

У пейзажах Роквела Кента (1882—1971), зокрема суворої Аляски і Гренландії, поєдналися реалістичність зображення з романтикою та елементами символізму.

Роквел Кент. Америка - земля наших батьків

До Другої світової війни в Північній Америці, як і в Європі, розвивалися різні стилі модернізму, а після її закінчення виник рух постмодерністського мистецтва в усьому розмаїтті його напрямів і течій. До США емігрували зірки європейського живопису Сальвадор Далі, Піт Мондріан, Макс Ернст та інші. Центр світового авангарду перемістився з Парижа до Нью-Йорка. У США та Канаді жили і працювали також митці українського походження: видатний графік Яків Гніздовський (1915—1985), живописець-монументаліст Михайло Дмитренко (1908—1997) — автор розписів у церквах Міннеаполіса, Нью-Йорка, Торонто.

Михайло Дмитренко. Листівка «Різдво»

Яків Гніздовський. Автопортрет (марка)

У межах абстрактного експресіонізму Джексона Поллока (1912—1956) народжується «живопис дії» та нова техніка «дріппінг», яка передбачає «безтямне» розбризкування фарб по величезному полотну чи паперу, що лежить на підлозі. Вважалося, що така дія відображає характер та емоційний стан художника, і саме в цьому сенс зображення.

Джексон Поллок. Номер 8

Поясніть термін «поп-арт». Наведіть приклади творчості інших американських художників, з якою ви ознайомилися у попередні роки.

Інший представник абстрактного експресіонізму Марк Ротко (1903—1970) створював монументальні полотна, зафарбовуючи їх великими кольоровими площинами. Іноді залишав між ними незафарбовані місця, пропонуючи глядачам активізувати уяву і домислити те, що не намальовано. Абстракціонізм загалом має неймовірну популярність на аукціонах. Картина М. Ротка «Помаранчеве, червоне і жовте» стала найдорожчим твором мистецтва, її придбали за 86,9 млн доларів. Секрет такого комерційного успіху в тому, що ці експресивні полотна, якщо розглядати їх із близької відстані (на чому наполягав автор), володіють, як вважають деякі фахівці, майже містичною особливістю — викликають у глядачів сильні емоції.

Марк Ротко. Помаранчеве, червоне і жовте

Які емоції викликає картина М. Ротка? Самостійно доберіть твори мистецтва, які допоможуть вам долати негативні емоції.

На противагу абстракціонізму з його орієнтацією на знавців мистецтва виник поп-арт із нігілістичним ставленням до традицій.

Одним із найуспішніших американських представників поп-арту після легендарного Воргола став Джефф Кунс (нар. 1955) — зірка новітніх арт-ярмарків. Митець захоплювався кітчем, додавши до нього нотки концептуалізму. Знаменитими стали його дзеркальні скульптури «Собаки з повітряних куль» (насправді з нержавіючої сталі), особливо після того, як на аукціоні Christie’s продали одну з них — помаранчеву за 58,4 млн доларів!

Джефф Кунс. Собака

Графіті — таку назву дістали картини, що вперше з’явилися на стінах найбрудніших бідняцьких кварталів і у метрополітені в Нью-Йорку. Як вираження народної бунтівної культури цей вид творчості розвивався стихійно, сюжети перегукувалися з тими, які використовували послідовники поп-арту. Згодом графіті як явище мистецтва здобуло офіційне визнання, здебільшого втратило свою агресивність і стало однією з актуальних форм самовираження, невід’ємною частиною міського життя.

Графіті у Маямі, США

В американському Маямі в далекому від центру районі Вінвуд зосереджені об’єкти стріт-арту. Колись ця місцевість була щільно заповнена старими будівлями, а нині вона перетворилася на світову столицю вільних митців. Масштаби цього центру графіті вражають туристів, адже, крім об’єктів стріт-арту, що змінюються щотижня, тут є 5 музеїв, понад 70 художніх галерей, 7 арт-комплексів, більше десятка відкритих студій і 4 великі ярмарки.

Мистецька скарбничка

Арт-деко (фр. art deco — декоративне мистецтво) — стиль, який виник у Франції у 20-х роках ХХ ст. і поширився світом; характеризується еклектичністю — синтезом модернізму і неокласицизму.

Графіті — напрям сучасного вуличного мистецтва, нанесення написів або малюнків фарбою з аерозольного балончика на стіни різних споруд.

Деконструктивізм — напрям у новітній архітектурі, якому притаманні візуальна ускладненість, несподівано ламані форми й підкреслено агресивне вторгнення в міське середовище.

Кітч, кіч — (нім. kitsch — халтура, брак смаку) — термін для означення низькоякісної речі масової культури, сучасного псевдомистецтва.

Поп-арт (англ. pop art — скорочення від popular art — популярне мистецтво) — напрям у мистецтві другої половини ХХ ст., що виник як заперечення абстрактному експресіонізму.

Завдання

 1.Запропонуйте ідеї оригінальних графіті для прикрашання неестетичних об’єктів навколишнього світу, наприклад старих бетонних парканів.

2. Практикум. Створіть кольоротерапевтичну композицію у стилі абстрактного експресіонізму для підтримування позитивного настрою під час різних життєвих негараздів. Доберіть до неї арттерапевтичну музику. Під час релаксації імпровізуйте відповідні хореографічні та пантомімічні етюди.

03. 12, 7 клас Мистецтво

 Тема : Вишивка - невмирущий оберіг


Вишивка — найпоширеніший вид народного декоративно-прикладного мистецтва, орнаментальне або сюжетне зображення на тканині, шкірі, виконане різними ручними або машинними швами.

Як засвідчують численні археологічні знахідки на території сучасної України, вже наші далекі пращури відображували дійсність через різноманітні знаки-символи. Тоді й почав зароджуватися орнамент. Він активно розвивався у різних видах ужиткового мистецтва і досяг художньої довершеності саме у вишивці. Орнаментальні зображення, вишиті народними майстрами, здавна виконували не лише функцію прикрашання. Насамперед ці зображення мали символіко-магічне значення, їх вважали могутніми оберегами від усього лихого. Недарма вишивкою прикрашали одяг, який був наче другою шкірою людини, асоціювався з її єством. Перш ніж зодягнути людину, одяг «виростав» із зерняток, що лежали під сонячним світлом та місячним сяйвом, його крутили на веретені, ткали в полотно, а вже потім прикрашали, немов молитвою, спеціальними вишиваними орнаментами, наповненими глибоким змістом. Вишивкою також прикрашали найбільш значущі предмети хатнього побуту, домашнього вжитку: рушники, наліжники, пошиванки тощо.

Отже, вишивка — це не тільки майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й скарбниця вірувань, звичаїв, обрядів, духовних прагнень українського народу. Численні орнаментальні зображення тварин, птахів, рослин, дерев, квітів є доказом того, що наші предки обожнювали їх, опоетизовували природу не лише у піснях і танцях, а й у декоративноприкладному мистецтві. Наприклад, рушники з вишитими зображеннями голубів, півнів, коней були своєрідними оберегами, що захищали людину від злих сил. Вагоме значення мала й кольорова символіка (червоний — любов, жага, світло, боротьба; чорний — смуток, нещастя, горе, смерть; зелений — весна, буяння, оновлення життя тощо). Різноманітні схематичні зображення Сонця, Берегині, Дерева життя, вишиті на тканині, є ще одним свідченням глибокої шаноби наших пращурів до Сонця.

За мотивами орнаменти вишивок бувають геометричні (зображення абстрактних геометричних фігур), рослинні (стилізовані зображення рослин), зооморфні (стилізовані зображення тварин).

Творче завдання : виконати ескіз традиційного одягу з вишитими оберегами.


середа, 2 грудня 2020 р.

неділя, 8 листопада 2020 р.

09.11, 9 клас Мистецтво


 Тема :
Митці авангарду. Футуризм

Завдання 

Намалюй футуристичну композицію на тему танцю як фрагмент оголошення або запрошення на шкільний святковий бал



























09.11, 6 клас Мистецтво

 Тема : Пейзажний живопис

Творче завдання 

Створення живописної композиції пейзажу - спогаду (вечір, ранок, день) на тему " Краєвиди рідної землі"







09. 11, 10 клас Мистецтво

 Тема : Архітектура Латинської Америки

Пригадайте риси стилів бароко і класицизм. Як вони виявлялися в архітектурі європейських країн?

Кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці в Мехіко - один з найбільших і найдавніших католицьких храмів у Латинській Америці.

Гордість собору - орган, найбільший у Латинській Америці.



Домашнє завдання

Створіть карту або таблицю пам'яток культури і мистецтва Латинської Америки, які увійшли до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.































четвер, 5 листопада 2020 р.

06.11, 8 клас Мистецтво

 Тема : Мистецькі перлини Візантії

Творче завдання (на вибір)

1. Виконай замальовки візантійського орнаменту. Поміркуй і запропонуй, як його можна використати в дизайні сучасного одягу та аксесуарів (кольорові олівці, фломастери)

2. Створи ескіз мозаїки (квіти, птахи тощо) у візантійському стилі для оформлення інтерєру (кольоровий папір)





середа, 4 листопада 2020 р.

05. 11 , 10 клас Мистецтво

 Тема : Мистецтво доколумбової Америки : ацтеки

Творча робота

Замалюйте конструкцію піраміди доколумбової Америки


  Домашнє завдання 

Поцікавтеся особливостями та умовами проведення гри в м'яч у ацтеків.

Підготуйте повідомлення "5 найцікавіших фактів про цивілізацію ацтеків".





05.11 , 7 клас Мистецтво

 Тема : Особливості ландшафтної архітектури

Основні засоби  виразності ландшафтної архітектури

Рельєф

Вода

Рослинність

Малі  архітектурні форми

Садово-паркова скульптура

Творче завдання : створити рельєфну композицію "Парк моєї мрії"


 

























понеділок, 22 червня 2020 р.

22 червня

22 червня – День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни
Відзначається щорічно 22 червня, у день початку німецько-радянської війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця. День пам’яті засновано указом Президента України № 1245/2000 від 17 листопада 2000 року. Також Верховна Рада запровадила всеукраїнську хвилину мовчання у цей день. Відповідну постанову "Про запровадження в Україні особливої церемонії – проведення 22 червня кожного року Хвилини пам'яті по загиблих у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр." було ухвалено на засіданні 20 травня 2011 року. Згідно з документом, Кабміну доручено забезпечувати 22 червня кожного року приспущення державного прапору України із чорними стрічками на будинках та спорудах органів та установ державної влади. Окрім того, 22 червня кожного року Держкомітет телебачення і радіомовлення має забезпечувати обмеження трансляції розважальних програм радіо і телебачення, а також о 10.00 переривати трансляцію передач, ушановуючи пам'ять загиблих у війні.

понеділок, 1 червня 2020 р.

1 червня

У 2020 році День захисту дітей припадає на понеділок, 1 червня. Його святкують щороку, починаючи із 1998-го. У цей день варто вкотре нагадати, що саме ми, дорослі, відповідаємо за добробут та щастя своїх діток, тому турбота про них і захист їхніх прав є нашим головним обов'язком. Зичу всім хлопчикам та дівчаткам міцного здоров'я та веселих канікул.

В цей день хочеться особливо відзначити і подякувати учневі 5 - го класу Одноралу Антону, який посів ІІ місце у регіональному турі Всеукраїнського конкурсу  дитячого  малюнка “Охорона праці очима дітей” ( перша вікова група  (6 – 10 років) ).
Антоне, щиро вдячна за перемогу!
Творчості, наснаги, сподіваюсь на плідну роботу наступного року.


середа, 27 травня 2020 р.

29. 05 п'ятниця, 8 клас (історія Полтавщини)

Тема : Узагальнення
Бурхливий розвиток комп'ютерних програм та телекомунікаційних систем дає можливість візуалізувати історичні події на основі документів, картографічного, відео- та фото матеріалів. На сьогоднішній день 3D технології активно застосовуються у музейному середовищі. Тож до вашої уваги пропоную перегляд 3D фільму Олега Лебединського «Музей історії Полтавської битви.
3D фільм Олега Лебединського «Музей історії Полтавської битви»
https://www.facebook.com/Poltavabattlemuseum/videos/1072547366434970/ (переглянути)
У музеї презентують 3D фільм про Полтавську битву - ЗМІСТ

29. 05 п'ятниця, 5 клас (Мистецтво)

Тема : Підсумковий урок за рік. Узагальнення вивченого
Наша подорож чарівною країною мистецтва закінчується. Сподіваюся, що протягом цього навчального року ви багато чого навчилися і дізналися чимало нового, а ще - що вам було цікаво. Мабуть, тепер, відвідуючи виставку, музей або галерею, ви будете почуватися впевненіше. Адже тепер ви вже знаєте імена найвидатніших митців - графіків, живописців,  скульпторів, майстрів декоративно - ужиткового мистецтва. 
Але до кінця підійшла лише ця подорож. А в 6-му класі на нас чекають нові несподівані зустрічі. 
Отже, до зустрічі!
Про посібник

понеділок, 25 травня 2020 р.

28. 05 четвер, 8 клас (історія України)

Тема : Узагальнення до курсу. Підсумковий урок
Онлайн - тест про українських козаків
https://mamabook.com.ua/onlinetest/onlayn-test-pro-ukrainskih-kozakiv/ (пройти тест)
Знамениті козацькі прислів'я та приказки.
http://na-skryzhalyah.blogspot.com/2017/05/blog-post_71.html (опрацювати)
За честь! За славу! За народ! Українське козацтво - Навігатор Україна

27. 05 середа, 8 клас (Мистецтво)

Тема : Перевіряємо свої досягнення
Виконати завдання № 7 - 10, ст. 195.
Тест : як добре ви знаєте українські народні пісні.
https://mamabook.com.ua/onlinetest/test-yak-dobre-vi-znaete-ukrainski-narodni-pisni/ (пройти тест)
Мистецтво в школі

27. 05 середа, 9 клас (Мистецтво)

Тема : Перевіряємо свої досягнення
Виконати завдання № 8 - 11, ст. 205.
Повторити вивчений матеріал.
Панорама мистецтв » mozok.click